Michal z DREAM TEAMU – Mistrů dílny si postavil vlastní auto a chce pomoct ostatním

Showtime k Mistrům dílny

Nejvíce se těšil, že pozná nové lidi, kteří něco umí. Michal Barvínek se živí uměleckým zpracováním kovů a baví ho rekonstruovat staré zbraně.

Do pořadu Michala přihlásila jeho dcera. Odpověděl jsem jí, že se zbláznila. Na druhou stranu jsem si ale uvědomoval, že své děti celý život učím, že nikdy není pozdě s čímkoliv začít. Takže jsem si řekl, že ji nechci zklamat a chci jí ukázat, že na to opravdu mám,“ směje se zdatný umělecký kovář, který kromě kovu rád pracuje i s kůží a sklem.

Zvládne vytvořit kulisy i auto

Dřiny v týmu se nebojí. Michal celý život pracoval s lidmi. „Myslím, že už dokážu odhadnout, kdo potřebuje a chce pomoct, nebo naopak kam se cpát nemám. Navíc všichni soutěžící tady mně připadají naprosto úžasní,“ říká Michal a dodává, že nikdy nechce nechat nikoho ve štychu. A prý mu nezáleží ani na tom, zda má podat pomocnou ruku kolegovi nebo soupeři.

Michal je prostě kliďas a bere věci s nadhledem. „Mně jen tak nervy nerupnou. Já už mám za sebou tolik životních příhod, že mně máloco stojí za to, abych se nervoval a dostával se do extrémů,“ vysvětluje.

„Chci si celou soutěž užít, to je hlavní,“ zdůrazňuje komunikativní a společenský Michal. Rád vyrábí pro druhé, aby jim mohl dát dárky, které nikde nekoupí. Michal se nezalekne skoro žádného úkolu. Baví ho vyrábět i kulisy pro divadelní představení a nedávno si postavil vlastní auto. Jeho specializací jsou rekonstrukce starých zbraní, které může udělat lidem přímo na míru, aby dobře padly do ruky.

Jak by utratil výhru?

Michal rád cestuje, takže kdyby vyhrál, finance by utratil za cestu do USA. Vyrazil by tam se svou manželkou, která za oceánem ještě nebyla. Zbytek výhry by investoval do vybavení svojí dílny a pořídil by něco hezkého své desetiměsíční vnučce.

Michala můžete sledovat na Instagramu.

Sdílejte článek
Štítky Instagram USA Dream Team