Milada z DREAM TEAMU – Mistrů dílny se nebojí chlapům dokázat, co umí

Milada, DREAM TEAM, Showtime

Pracuje se všemi materiály a s nástroji se nemusela učit. Milada Thielová je odvážná soutěžící, která se nebojí mužským kolegům dokázat, že ženy zvládnou tvrdou práci stejně jako chlapi.

Už od střední školy se věnuje scénografii. A ta v sobě obsahuje téměř všechny obory. Psychologii, design, práci s nábytkem, dekorace, vědění o barvách, kašírování, malování, práci na šperkách, kostýmy atd. Je to zkrátka strašně široký a krásný obor,“ vysvětluje Milada.

Myslím si, že lidí, kteří by uměli tolik věcí a byli podobně šikovní jako já, ani tolik není, tedy snad,“ směje se odvážná soutěžící. „Jsem univerzální voják výtvarna - mám vlastní nápady, ale taky dokážu zhmotnit představy jiných, a k tomu jsem ještě chytrý kašpar,“ dodává Milada, která nejraději renovuje předměty denní potřeby. „Baví mě objevovat poklady v bazarech a těm pak vracet šmrnc,“ říká.

Ve volném čase ráda vyrazí na výlet za památkami nebo zajde na pivo s přáteli. „Dál opravuju chalupu, buduju malé muzeum užitého umění a fotím,“ vyjmenovává širokou škálu činností Milada.

Chlapská práce jí není cizí

DREAM TEAM – Mistři dílny ji učí trpělivosti. Milada také říká, že si zvykla některé věci hodit za hlavu, dokáže rozeznat, co je podstatné a co ne. „A možná jsem si tady i trochu zvedla sebevědomí,“ usmívá se.

V pořadu soutěží dvanáct účastníků, šest žen a šest mužů. Milada dávala ale přednost práci s mužskou částí kolektivu. „Já se ženských kroužků obecně moc nezúčastňuji, protože ženská témata moc neumím,“ vysvětluje. „Celý život jsem zvyklá na mužskou společnost. Pracovala jsem dvacet let v pánských uměleckořemeslných kolektivech. Takže o uznání od mužů bojuji už od dvaceti. Celý život mi někdy někdo nevěří, že jako žena umím všechno to, co umím. Takže i tady někteří hoši měli pocit, že by mně měli ukazovat, jak se drží pila a jak funguje vrtačka…“

Co by udělala s výhrou?

„Asi bych měla odpovědět, že na sex, drogy a rock-and-roll,“ směje se Milada a hned dodává, že by si za výhru koupila pár strojů. „Tady jsem zjistila, jaký je rozdíl něco šudlat na koleni nebo na dvorku, anebo na to mít pořádné vybavení…“

Sdílejte článek
Štítky Dream Team