návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zavařovací sklenice: Jak ji lze co nejefektivněji využít? Přinášíme vám 6 originálních nápadů

, Vydáno: 26.05.2019
Nejlepší nápady, jak využít zavařovací sklenici.
Autor: istock.com Nejlepší nápady, jak využít zavařovací sklenici.
Obyčejná zavařovačka. Možná jich máte doma desítky, co čekají na naplnění jahodovým džemem. Co je však využít kreativněji? Vdechněte jim nový život těmito způsoby.

reklama

Nakupily se vám doma zavařovací sklenice? Jejich čas se blíží. Začne to jahodami a třešněmi, pak přijdou na řadu meruňky, až vše zakončí švestkové kompoty a dýňové čatní. 

Jenže tahle šikovná skleněná věcička nabízí mnohem kreativnější využití, než jen dočasný domov pro kompoty a marmelády. Stačí zapojit fantazii a nechat svoji kreativitu, ať se projeví. Pro inspiraci vám přinášíme pár osvědčených nápadů, jak můžete přebytečné zavařovačky na jaře a v létě využít. Budete je milovat.

V galerii pro vás máme inspiraci, jak kreativně využít obyčejnou zavařovačku.

Trpasličí zahrádka ze zavařovaček

Z téhle kreativní činnosti budou mít radost i vaše děti. Udělejte si ve velkých zavařovačkách malé roztomilé trpasličí zahrádky, kterými ozdobíte parapet nebo celou letní chalupu. Materiál je všude kolem, jen se rozhlédnout po lese nebo na zahradě. Na dno dáte drobné kamínky nebo podobnou drenáž, na ně teprve zeminu. Ideální bude mech, jahodník, kamínky. Přineste si domů kousek lesního podrostu, kapradí, kůry a vše naaranžujte do trpasličí zahrádky. Pro efekt hrdlo sklenice obmotejte kusem režného provazu.

Minidomečky pro zvířátka ocení především vaše děti.
Autor: istock.com Minidomečky pro zvířátka ocení především vaše děti.

Zdravý den ve skle

Jíst zdravé jídlo je rozhodně snadnější, když láká už od pohledu. Dejte svému jarnímu obědu nápad a přineste si do práce vyvážené jídlo v zavařovačce. Nemyslíme tím porci mastného guláše, ale efektně navrstvené zdravé pochoutky, které dohromady dají perfektní salát nebo populární bowl. Navíc nebudete zatěžovat přírodu plasty na jedno použití, sklenice je totiž (téměř) věčná.

Nezapomínejte, že jíme i očima. Potrava by pro nás měla být lákavá.
Autor: istock.com Nezapomínejte, že jíme i očima. Potrava by pro nás měla být lákavá.

Skleněná kasička ze zavařovačky

Tento nápad není žádnou převratnou inovací, ale pravdou je, že do zavařovaček se skvěle šetří peníze. Máte přehled, jak utěšeně přibývají, a když je sklenice plná, můžete se jít trochu rozšoupnout. Co takhle dvacku denně? To je méně než za oblíbený kelímek kávy a za měsíc tam máte kolem šesti stovek.

Pár drobných vás může na konci měsíce příjemně překvapit.
Autor: istock.com Pár drobných vás může na konci měsíce příjemně překvapit.

Rozdělovače, pořadače ze sklenice

Zavařovačky jsou skvělé pro organizaci drobných věcí! Vidíte do nich a můžete je dobře srovnat vedle sebe. Do jedné dáte knoflíky, do jiné šroubky nebo korálky na navlékání. Skvělé budou i v kuchyni, kdy do větších zavařovaček s víkem schováte rýži, kolínka, čočku nebo kuskus. Moli a mravenci na ně nemůžou a na rozdíl od pochybných plastů budete mít potraviny v suchu a bezpečí.

Pořádek a organizace na prvním místě.
Autor: istock.com Pořádek a organizace na prvním místě.

Svícny na zahradní párty

Umíte si představit letní zahradní párty bez světýlek, která se mihotají teplým letním večerem? Nemusí vás stát ani korunu navíc, zvlášť když jste šťastnými majiteli zavařovaček, čajových svíček a provázku. Stačí provrtat víčka a vyrobit závěsnou verzi svícínků, které pak rozvěsíte na větve kolem. Nezapomeňte udělat do víček více dírek, aby plamínky nezhasly.

Místo svíček můžete použít i světýlka na baterky.
Autor: istock.com Místo svíček můžete použít i světýlka na baterky.

Svatební dekorace

Svatba také dokáže spolknout hodně peněz, tak se nedejte a ulevte svému rozpočtu dobrými kreativními nápady! Jedním z nich jsou i dekorace z obyčejných zavařovacích lahví. A jak jsou krásné! Určitě pomohou kamarádi, vždyť je to snadné. Zavařovačku obmotáte kusem krajky nebo stuhy a dovnitř dáte směs menších květin. Máte dekoraci na stoly, ale můžete je udělat i v závěsné verzi.

Zavařovací sklenice jsou na svatbách velmi oblíbenou dekorací.
Autor: istock.com Zavařovací sklenice jsou na svatbách velmi oblíbenou dekorací.

Do dalších zavařovaček vyrobte skvělou domácí marmeládu a polepte je svatebními štítky. Máte báječný dárek pro svatební hosty, aniž byste “přišli na buben”.

(KU)

Mohlo by vás zajímat:

Stylové nálepky

Jak si vyrobit vlastní stylové etikety na sklenice

Jak využít staré sklenice?

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

reklama

Článek je zařazen v: zavařovací sklenice , zavařovačky , zavřeniny , jak využít zavařovací sklenice , tipy , DIY , kreativita , co dělat s dětmi , ruční práce na mateřské , skleničky , kuchyně , projekty , do it yourself , ruční práce

reklama

Přečtěte si také