Pořady

16. listopadu 2020 10:43

Markéta Princová

Poklad z půdy ukáže vázu vyrobenou jako státní dar za první republiky pro prezidentskou kancelář

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 16. listopadu ve 21:35 na Primě.

Brož a dvě náušnice s krabičkou byly svatebním dárkem na konci 19. stol. Podaří se je majiteli prodat, když jsou osázené tyrkysy a přírodními perlami, ale vyrobeny z neznámého kovu?

Poklad, který nosí štěstí napříč rodinou. To je kuriózní soška „milionář s pytlíkem peněz“, která starožitníky donutí k zajímavé aukci. Velmi se jim zalíbí i motocykl S11, který majitel dostal od dědy k narozeninám. Prodá ho za slušnou sumu. Ještě starší pak budou dublové náramky po prababičce, jejichž emocionální hodnota je však mnohonásobně vyšší než ta nominální.

Závěr epizody přinese dílo ikony českého sklářství 20. století – Josefa Drahoňovského. Váza ze série, která byla vyrobena jako státní dar za první republiky pro prezidentskou kancelář, nadchne nejen starožitníky, ale svou hodnotou i majitelku.

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v mini aukci.

Sledujte Poklad z půdy v pondělí 16. listopadu ve 21:35 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky motocykl

Přečtěte si také