7 věcí, za které byste v domácnosti neměli utrácet peníze. Ušetřete a tyto zbytečnosti nekupujte

Když se jedná o nábytek, je potřeba si rozmyslet, co potřebujeme a co ne. I tak ale mnohdy koupíme nějakou zbytečnost. A protože je nábytek drahý, může nás to bolet víc, než když si koupíme špatné kalhoty. Mrkněte se, do čeho opravdu neinvestovat.

Drahý nábytek pro děti

Děti rostou a jsou to uličníci. Měly by mít kvalitní nábytek, ale mnohdy se neplatí jen za kvalitu, ale také design. Je jasné, že chcete dětem udělat co nejhezčí pokojíček, pravdou ale zůstává, že cokoli se dá počmárat nebo poškrábat, tak bude počmáráno a poškrábáno. Do nábytku pro děti investujte, až budou vaše ratolesti větší, a dokážou tak ocenit, co pro ně děláte. Navíc se jako rodiče blýsknete splněným snem o krásném dětském pokoji.

Nábytek, který znovu nepoužijete

Stěhování může přijít kdykoli. Proto nemá smysl pořizovat si nábytek, který se špatně přemisťuje, je v jednom kusu nebo váží metrák. Budete ho pak muset nechat v původním bytě nebo zařizovat složité stěhování. Je lepší si pořizovat vybavení, které nemusíte stěhovat jeřábem.

Neutrácejte za nerozložitelné nebo nadměrné kusy nábytku, bude to problém při stěhování. Foto: istock.com

Potahy na židle

Zprvu vypadají elegantně a luxusně. Pak se ušpiní od jídla, ošoupou se a jsou znich akorát strašáci jídelny. Navíc zakryjí opěradla židlí. Kupte si raději pořádné židle a neutrácejte za potahy, které budete stejně muset vyměnit.

Výrazně barevný nebo bílý nábytek

Zatímco bytové doplňky se dají snadno vyměnit, vyhazovat pohovku vsytě oranžové barvě, protože se vám přestala líbit, půjde těžko. Nábytek volte vumírněnějších barvách, abyste ho nemuseli brzy měnit. Nesahejte ale po bílé, která se snadno zašpiní a nakonec žádnou parádu neudělá. U čalouněného nábytku vždy přemýšlejte, jak často ho budete využívat. Pokud si na něj budete sedat často, pak by měl mít barvu, na níž nejsou tolik vidět skvrny a nečistoty, což rozhodně nejsou bílá nebo čistě černá.

Bílou pohovku nekupujte, zvlášť pokud máte zvířata. Foto: istock.com

Sériové umění

Vlastně to ani umění není. Jsou to obrazy, které pořídíte vkvětinářstvích, obchodech sdekoracemi a možná i vkutilských potřebách. Vesměs se navíc jedná o tisky, které mají k umělecké grafice opravdu daleko. Hodnota takového „umění“ do budoucna neporoste. Výtvory se tak stanou pouhým odpadem. Navíc je zřejmé, že podobný nebo úplně stejný obraz má doma někdo jiný. Zkrátka věc, do které nemá smysl vkládat finance.

Umění z květinářství rozhodně ne! Foto: istock.com

Módní věci

Někdy je potřeba se pro něco nadchnout, ale neměl by to být nábytek, který je zrovna vmódě. Za chvíli zní totiž vyjde a bude vás akorát nudit nebo ho najdete ve všech ostatních domácnostech. Vytvořte si svůj styl a sním pak pracujte. Nepodléhejte tomu, co je zrovna vkurzu, nevyplatí se to.

Skříně

Zvlášť pokud neplánujete vdaném bytě bydlet moc dlouho, nemá smysl utrácet za velké těžké skříně. Navíc se vposlední době prosazuje ukázat oblečení a vytvářet otevřené šatny. Na ty vám budou stačit mnohem lacinější stojany. Oblečení, které nenosíte moc často, můžete ukládat do obalů. Tím zabráníte prachu, aby na látce ulpíval.

Skříně nejsou potřeba, stačí stojany. Mohou být i zajímavou dekorací pokoje. Foto: istock.com

(mh)

Další články:


Přečtěte si také