Obývací pokoj

2. února 2017 06:02

Markéta Zídková

Obývák (z)hýčkané ženy: Takhle vypadá domov plný elegance s osobitým šarmem

V případě, že si zařizujete byt a žijete single život, tak je vysoce pravděpodobné, že si váš domov zařídíte po vzoru slušivých tónů barev, pohodlného nábytku a milých maličkostí tak, abych jich nebylo moc a ani málo.

Svezte se na vlně naší inspirace a vytvořte si soukromou oázu, která vás utvrdí v dojmu, že tady jste opravdu doma.

Milujeme jemný základ, který rozzáří nápad.

Možná vás v tomto kontextu napadne vzhled ala chladná Skandinávie, kde stěny budí iluzi čerstvě napadaného prašanu a na podlaze se vyjímá nefalšovaná vintage podlaha s nádechem jemně šedé až s prvky antracitového dekoru. Tahle varianta není úplně špatná, ale když ji navíc vylepšíte o kusový koberec s vyšším a hustším textilním vláknem, nebo naopak s nižším a geometrickými vzory, co působí moderně a vytváří exkluzivní nádech, proměníte ji na hotový skvost. Špatnou volbou ale není ani stará dobrá plovoučka, exotický korek, nebo cenově dostupný laminát, který lze pořídit opravdu v autentické podobě dřeva a jeho struktury. V tomto případě pak volte strukturu takovou, která má více kreseb, a to zvlášť pro větší plochy. Pohled na podlahu vás pak bude bavit, protože se na ní nebudou opakovat dva vzory, ale budou vám povídat svůj příběh. V menší garsonce si s tím hlavu lámat nemusíte.

K textilní béžové pohovce slaďte konferenční stolek, Foto: https://pixabay.com

Prima tip: Opět nezapomínejte ani na textilní tapety, jsou něčím jako designovým evergreenem a umí toho opravdu víc než dost. My jsme propadli těm s renesančními motivy, nebo jemnou krajkou.

Skvělým vizuálem na pohled disponují také stropní bodovky, jež jsou zabudované v sádrokartonu. Oceníte je v místnostech s nižším stropem, a pokud jich rozmístíte hned několik, světelnému zdroji bude učiněno za dost. My v redakci nedáme dopustit na nápadité, byť decentní stropní římsy. Nestojí kdoví kolik, ale ve výsledku budí dojem exkluzivity. A bát se rozhodně nemusíte ani dlouhých záclon s jemným efektem a strukturou nadýchané mořské pěny.

Moderní styl pro městskou ženu, Foto: www.pexels.com

Jaký nábytek do ženina obyváku?

K textilní béžové pohovce s huňatými polštářky či těmi pošité krajkou a něžnými flitry slaďte konferenční stůl z lakovaného dřeva v odstínu espressa, na který přijde váza s čerstvě řezanými tulipány v hravé lososové. Naopak ke koženému (nebo koženkovému) gauči s polstrováním zase skleněný stolík z leštěné oceli zase polštářky s motivem divočiny. Pak samozřejmě nesmějí chybět vznešené orchideje, brambořík nebo zelenolistá flóra. Záleží na tom, v čem se najdete. A jestli ve vás dřímá spíše romantička s hlavou v oblacích, nebo odvážná amazonka.

Prima tipy na závěr

- Místo mini taburetky si pořiďte tu ve velikosti XXL. Proč? Skvěle se vám na ni bude relaxovat. Popřípadě si z ní udělá pelech váš rozmazlený kocour. - Nad pohovku si zavěste jednoduché obrázky, popřípadě citáty či motta (klidně i v angličtině) a zarámujte je do hladkých a úzkých rámečků. - Prozatím musíte bydlet bez krbu, i když jste ho tolik chtěla? Oklopte se světlem svíčky v maxi lucerně. A kam s ní? Máte balkón či terasu? Narafičte ji fikaně tak, ať světlo plápolajícího plamínku prostupuje do interiéru. - Co si vyskládat na konferenční stolík? Co takhle exotické vonné tyčinky s aroma vanilky, jasmínu nebo osvěžující citrónové trávy a vámi milované pražené kávové boby v hořké čokoládě. Konečně ukojíte vaši slabost pro čokoládu a kofein jedním vrzem. Vážně mňam! - Myslete na pořízení toaletního stolku. Právě tady se budete moci pochlubit drahými parfémy v nádherných flakoncích. Prostě si je vystavte. Vždyť jsou vaše. - Pokud nemůžete vyhradit vašemu oblečení celou místnost, tak rozhodně preferujte vestavěnou skříň na míru. Jedině tehdy využijete danou volnou plochu na maximum.

(lz)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také