Zažijte kouzlo bleších trhů

Zaprášené ruce a až dětinský pocit štěstí z „úlovku.“ To je to, co si z blešáku můžete odnést. Pokud na to budete připraveni.

Koupíte i prodáte tady skoro cokoliv. Od praktických věcí, po úplné kuriozity. Důležité ale je zorientovat se a najít co nejlevněji to, co hledáte. Abyste si kouzlo bleších trhů opravdu vychutnali, tady je pár našich tipů.

Nařiďte si budíka a zkuste mít výdrž

Bleší trhy začínají brzy ráno. Takže pokud stojíte o opravdové skvosty, přivstaňte si na otevření. Když ale zároveň vydržíte do konce, prodejci budou mnohem ochotnější ke smlouvání. Jsou totiž věci, které se jim nechce znovu balit a převážet. A to je důvod, proč vám je raději nechají za minimální cenu.

Vybavte se prakticky

Nazujte pohodlné tenisky, protože toho pravděpodobně hodně nachodíte, pro případ deště se vybavte pláštěnkou a v létě budete vděčni za opalovací krém a láhev s vodou.

Ujasněte si dopředu, co chcete

Jděte za svým cílem a nenecháte se tak snadno zlákat stánky jiných prodejců. Je jich totiž tolik, že byste to nakonec nemohli zvládnout časově. Jestli ale nepotřebujete nic konkrétního a jen čekáte na něco co vás cvrnkne do nosu, zastavujte se jen tam, kde vás něco zaujme a pořádně zboží prozkoumejte. Myslete také na to, že to, co na trhu koupíte, musítě také odnést. Pevná a prostorná taška bude vaším velkým pomocníkem.

Kam na bleší trhy:

Praha: Bleší trh u Elektry www.blesitrhy.cz

Pravý bleší trh www.pravyblesitrh.cz

Ostrava a Olomouc: www.blesi-trhy.com

Brno: http://blesi-trhy-brno4.webnode.cz


Přečtěte si také