Dům a bydlení

9. června 2018 22:44

Tereza Javorová

Čisté, pěkné a zdravé fasády a exteriéry škol a školek: Co pro to mohou ředitelé přes prázdninové dny udělat?

Oproti například bytovým domům bývá provoz uvnitř škol či školek rušnější. To se samozřejmě projevuje i navenek – fasády škol a školek jsou obecně náročnější na údržbu. Přinášíme exkluzivní tipy, jak na údržbu jít chytře.

Fasády škol a školek mohou trpět zašlými vrstvami prachu, smogu či výparů více než jiné budovy. Stejně jako jiným budovám se školám či školkám nevyhýbá usazování mechů na střechách a usazování plísní, řas a dalších mikroorganismů na jejich povrchu. Nejeden ředitel školy či školky se musí potýkat právě s tímto problémem vznikajícího organického povlaku na povrchu „své“ budovy. Avšak už málokdo ví, že spóry těchto mikroorganismů (různé plísně, houby aj.) se mohou odlučovat do ovzduší, a následně i do vnitřního prostředí budov, a tím pádem poškozovat dýchací cesty.

Na trhu dnes již existuje více specializovaných firem, na které se ředitelé mohou obrátit, aby jim pomohly s řešením těchto problémů. Společnost Umyjemto, která v této oblasti na českém trhu působí nejdéle, si pro letošní prázdniny pilotně připravila speciální nabídku, která je přímo určená ředitelům, případně obdobně kompetentním osobám. Technický ředitel Umyjemto, Martin Herman, nabídku uvádí následujícími slovy: „Naše letošní speciální nabídka pro ředitele je maximálně výhodná. V době, kdy budou školy prázdné a školáci si budou užívat prázdninového volna, nabízíme exkluzivní slevu na naše služby celých 15 %. Pokud tedy škola či školka potřebuje provést výše zmíněné čištění fasády nebo umytí střechy, případně odstranit řádění po graffiti vandalech nebo nově natřít fasádu, právě teď je ten nejlepší čas, kdy může ředitel volat na naši bezplatnou linku 800 221 227.“

Kromě toho Umyjemto letos představuje celosvětově unikátní produkt, který jednoduše, levně a účinně vyřeší problém, s kterým se potýká ředitel každé školy. Jde o vlhčené ubrousky Graffiti SafeWipes, s pomocí kterých lze bezkonkurenčně nejvýhodněji odstranit čmárance ze všech hladkých povrchů. „Využijete je pro obnovení původního vzhledu všech skříněk, dveří, lavic, oken, parapetů, kachliček a všech dalších vnitřních i venkovních hladkých povrchů, které děti počmáraly lihovými nebo tagovacími fixy, pery, voskovkami a jinými popisovači či dokonce sprejovými barvami. Použití těchto ubrousků je snadné a naprosto bezpečné. Vaši zaměstnanci, např. uklízečky nebo údržba, ubrousky SafeWipes budou umět používat okamžitě bez potřeby zaškolení. Anebo můžete ubrousky využít i výchovně, tj. nechat školáky, kteří poškození zavinili, po sobě škodu umýt,“ hovoří přímo k ředitelům škol nebo školek Martin Herman.

Na vlhčených ubrouscích je také unikátní velice výhodná cena. S Graffiti SafeWipes vyjde čištění jednoho metru čtverečního pouze na 60 Kč. Levněji odstranit spreje nebo fixy už nejde. Přečíst si více o vlhčených ubrouscích můžete na této stránce, anebo si je můžete objednávat rovnou z e-shopu firmy Umyjemto.

Sdílejte článek
Štítky údržba fasáda ubrousek Martin Herman

Přečtěte si také