Václav (36): Špatný výběr postele mi pocuchal nervy i manželství

Jako dárek k 10letému výročí jsme se rozhodli s manželkou vymalovat ložnici a vybrat novou postel. Obešli jsme několik obchodních domů a já udělal zásadní chybu – prosadil si svou.

Žena chtěla čalouněnou postel, protože se o čelo ráda opírá při čtení. Já hlasoval pro rám dřevěný. Představoval jsem si novou ložnici v moderním vzdušném designu s minimální údržbou. Čistě dřevěnou postel jsem si vždycky přál.

Nevypadala jako na obrázku

Argument ochrany přírody a omezení prašnosti v ložnici nakonec zvítězil: Žena svolila k objednávce dřevěné postele v barvě dubu sonoma . K nákupu jsem v e-shopu dostal i dopravu zdarma a těšil se na první noc v nové posteli.

Po rozbalení trochu ochladlo i moje nadšení – barva byla sice pěkná, ale rozhodně nešlo o masiv. „Za ty peníze se spokojím i s dřevotřískou. Třeba bude vonět jako dřevo,“ nechtěl jsem si nechat zkazit radost.

První noc v novém

Montování postele šlo naštěstí hladce a my večer poprvé ulehli do nového. Žena si před spaním vždycky chvíli čte. Po chvilce začala rozmrzele dávat najevo, že si musí vycpat záda polštářem, aby se mohla o dřevěné čelo pohodlně opřít.

Když došlo na hlasité vzdychání a staré dobré „ já jsem ti to říkala “, bylo jasné, že z první romantické noci v nové posteli nic nebude.

Hádka se ženou je jako rockový koncert

… nejdřív nové hity a pak staré dobré songy. Tak to u nás vypadalo od té chvíle každý den. Od špatné volby postele jsme v hádkách probrali snad úplně všechno.

Zákon mi moc nepomohl

Když jsem se rozhodl postele zbavit a vyměnit ji za jinou podle přání ženy, zjistil jsem, že uplynula 14denní zákonná lhůta pro vrácení zboží bez udání důvodu .

Obrátil jsem se tedy na e-shop, zda by nešlo termín posunout – šlo přecei jen o pár dní. Bohužel nešlo. Nakonec jsem postel daroval známým za odvoz. Co je pár tisícovek proti letitému manželství?

„Záleží na nastavení všeobecných obchodních podmínek konkrétního obchodu. Lhůtu pro vrácení může obchod prodloužit, ale většina to nedělá,“ řekl mi známý právník.

Nakupujte u Nábytku FORLIVING a získejte 2 měsíce na rozmyšlenou

  1. Prodloužená 60denní lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu
  2. Bezpečný dovoz nákupu vlastními vozy po celé ČR
  3. Veškerý nábytek do bytu či domu na jednom místě – přes 5000 nejoblíbenějších produktů ihned k odeslání

Šetřete sebe i své nervy: Nakupujte bez starostí u Nábytku FORLIVING .


Přečtěte si také