Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pořiďte si pergolu. Těchto 20 fotek dokazuje, že se z ní stane nejkrásnější místo v zahradě

Je to asi nejromantičtější stavba, jakou můžete v zahradě najít. Díky popínavým rostlinám vypadá skvěle a nabízí i stín, ale ne tolik jako zahradní altán. Vytváří tak perfektní balanc mezi lenošením na sluníčku a schováváním se ve stínu.
Vydáno: 27.02.2019
Jakou pergolu si pořídíte vy?
Autor: istock.com Jakou pergolu si pořídíte vy?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pergoly se staví v různých rozměrech i různě složité. Na některé budete potřebovat stavební firmu, jiné zvládnete sami. Můžete také využít třeba stěny domu, ke které střechu pergoly připevníte a vytvoříte tak příjemné zákoutí.

Naprostá romantika!
Autor: pinterest.com/designmag.fr Naprostá romantika!

Někdy je pergola vhodná pro oslavy s přáteli. Stačí zavěsit lampiony nebo kabel se žárovkami a připravit pohoštění. Čím dál tím častěji se také objevují pergoly s venkovní kuchyní nebo grilem. Pokud máte radši soukromí, pergola vytvoří intimní osobní prostor. Bude stačit nějaká menších rozměrů, pod níž umístíte lavičku anebo rovnou postel. 

Pokud ji natřete bílou barvou, v zahradě vynikne
Autor: pinterest.com/topinspirations.com Pokud ji natřete bílou barvou, v zahradě vynikne

Ačkoli pergolu nejvíce využijete v létě, poslouží vám i na jaře, abyste nachytali první jarní sluníčko, nebo na podzim, abyste si užili poslední slunečné dny. 

Podívejte se do galerie a vyberte si tu pergolu, která se vám nejvíce líbí: 

 

Článek je zařazen v: květiny , zahrada , odpočinek , pohoda , pergola
Reklama