Jak se staví sen

28. července 2017 15:30

Markéta Zídková

Jak to vypadá měsíc po rekonstrukci u Mělníka? Kolik zhubla paní Vlaďka?

Vlaďku s dcerou Nicolou jsme zastihli v kuchyni, kterou si nemohly vynachválit. Bylo brzké odpoeldne, a tak byl Jindřich ještě v práci.

V tomto dílu pořadu Jak se staví sen jsme proměňovali domov rodiny Vlaďky a Jindřicha. Při převzetí domu byli nadšení, ženské části domácnosti tekly slzy, tak nás zajímalo, jak se jim bydlí po měsíci od proměny. Jak se udržuje bílá barva, jestli budou něco měnit, jaké mají další plány?

Zastihli jsme je ve stejném nadšení, v jakém byli, když svůj nový domov viděli poprvé. "Mně se změnil nejen dům, ale celý život," nemohla se ani po měsíci pořád vzpamatovat Vlaďka s tím, že díky proměně dostala deset let života. "My jsme vždycky každou korunu investovali do domu, zvažovali, že pojedeme na dovolenou, ale všechno jsme vždycky pak přepočítali na to, kolik by se za to dalo koupit materiálu," vysvětluje Vlaďka, proč dosud dům neměli hotový, ale ani nedělali nic jiného, než že žili rekonstrukcí. "Vždy v zimě jsme dům prodávali, říkali si, že půjdeme do garsonky do paneláku, pak začalo jaro, sedli jsme si ven a říkali jsme, ale co bysme v tom paneláku dělali," říká. Takže tím, že se nyní podařilo zrekonstruovat velkou část domu během pěti dní, spadlo z ní velké břímě. A nejen z ní, ale i z přítele Jindřicha. "Teď se těší domů, předtím se mu kolikrát nechtělo, protože když přišel domů, všude viděl práci. Najednou se to mezi námi uvolnilo, máme chuť plánovat i jiné věci," říká Vlaďka.

Podívejte se na video, jak to u nich teď vypadá, jak moc si toho změnili. Na závěr se dozvíte, jaké mají teď Vlaďka s Jindřichem plány, zda budou pokračovat v rekonstrukci, nebo si odpočinou.

Vše si můžete ještě projít na fotkách. Je zajímavé, že vlastně jen doplnili záclonky, květiny, drobnůstky, ale jinak v podstatě podobně jako dvě rodiny předtím, kterým jsme měnili domov, nechali vše tak, jak to udělali designéři.

Určitě vás také zajímá, zda se začala měnit i Vlaďka, když na závěr pořadu mluvila o tom, že to je velká životní změna. "Mně se tak uvolnily ruce, já mám takovou radost, že ani nevím jak, ale už jsem zhubla 3 kila. A začala jsem najednou dělat věci, které jsem dosud nedělala. Ráno mám vždycky chvíli pro sebe, kdy jsem sama doma, tak si pustím hudbu a tančím si u toho – máme teď v obýváku spoustu místa, a pak cvičím na stroji, denně dělám 30 sklapovaček. Začala jsem chodit na procházky, dokonce jsem sama jela do Prahy, což bych dřív nikdy neudělala, a ušla jsem 10 kilometrů. Já z toho měla takovou radost," rozplývá se Vlaďka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také