Jak se staví sen

3. července 2017 18:30

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu bytu v Rakovníku (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali kuchyni a obývací pokoj ve vícegeneračním bytě.

Na začátku stála touha po nové kuchyni a obývacím pokoji a na konci nejen nový obývák a kuchyně, ale i nový vstup do bytu.

Dispozičně se toho tolik nezměnilo, ale i malá změna, která proběhla, totálně proměnila vyznění prostoru. Největší změnou je to, že designéři odstranili dveře do obýváku. Tím se předsíň napojila na obývací pokoj. Původně hned za pračkou byla lednice, a pak teprve se dalo vejít do kuchyně. Napadlo by vás, že vlastní kuchyně zůstala stejně veliká jako předtím, ale najednou se ten samý prostor proměnil v moderní kuchyni, kam se vešla linka ve tvaru písmene L. Předtím se zde tísnila jen jednoduchá linka. A musel se sem vejít kuchyňský stůl. Díky přesunutí lednice do vlastní kuchyně vznikl naopak důstojný prostor pro hezký velký jídelní stůl, kam se vejde sedm lidí. Tedy všichni, kteří v tomto bytě momentálně žijí.

Původní stav:

Po proměně:

Z bytu zmizela velká těžká obýváková stěna – tím ubylo úložného prostoru, ale pokoj je teď díky tomu vzdušný a světlý. Naopak sedačka je mnohem větší, takže si všichni mají kam sednout. A na spaní je také nesrovnatelně pohodlnější než předtím. Designéři navíc předělali i předsíň, do celého bytu pořídili nové dveře s povrchovou úpravou proti poškrábání.

Inspirovali jsme vás? Spočítejte si, kolik by vás stála rekonstrukce?

Pořad můžete sledovat vždy v 17.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také