Jak se staví sen

19. července 2017 18:30

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu domu na Rokycansku pro otce samoživitele (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali dům, kde žije otec se dvěma dětmi.

V jedenáctém díle pořadu Jak se staví sen jsme se vypravili do domu, který už před lety vznikl přestavbou stodoly. Bydlení by skýtal hezké, velká zahrada, obývák s kuchyní také nejsou žádné špeluňky. K čemu jsou ale možnosti nemovitosti, když se rodina rozpadne. Odchod mámy z domu na Rokycansku odnesl nejenom péči maminky pro malé děti, ale i finance, protože po ní zbyly dluhy. A tak otec rodiny Pavel nemá na to, aby zafinancoval rekonstrukci interiéru, který už dosloužil.

Naštěstí tu je pořad Jak se staví sen a ten předělal obývací pokoj i kuchyni, začalo se doslova od podlahy, kde bylo potřeba sundat x vrstev, odstraňovaly se také polystyrenové dlaždice ze stropu.Vlastní dispozice místností se neměnila, jen v kuchyni vyndali designéři stůl z rohu doprostřed, v obýváku přesunuli sedačku a televizi.

Podívejte se na dispoziční plánek před proměnou:

A takto navrhli designéři proměnu:

Detail kuchyně. Všimněte si, že do místnosti vedou troje dveře:

Styl proměny staví na béžové se světlým dřevem, dcera Jůlinka si přála černobílou kombinaci – černé jsou židle v kuchyni i stěna s televizí a hifi věží. Stylově propojují obě místnosti nástěnné skříňky, kdy designéři použili i v obýváku stejné nástěnné skříňky jako u kuchyňské linky.

A takhle se jednotlivé místnosti proměnily. Projděte si fotky a porovnejte si proměnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také