Jak se staví sen

21. července 2017 14:00

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu domu v Jirnech (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali dům, kde žijí tři generace žen.

Ve třináctém dílu pořadu Jak se staví sen jsme se vypravili do domu v Jirnech, který je v zachovalém stavu s hezkou zahrádkou. Dům je sice dvoupodlažní, ale z finančních důvodů (kvůli provozním nákladům, zejména kvůli topení) rodina obývá spodní patro. A tady jsou jen tři pokoje a kuchyně. Jak se zde má poskládat babička, maminka a dcera tak, aby každá měla své soukromí? Obývací pokoj je navíc průchozí a kuchyně naopak jen úzká nudle, takže těžko uděláme obytnou kuchyni a pro každou z žen samostatný pokoj. Museli jsme udělat kompromis, v obýváku bude mít maminka rozkládací gauč.

Dispozici jsme při této proměně neměnili, i tak to byla náročná akce, protože jsme předělávali tři pokoje plus předsíň. A museli jsme nově udělat i elektrické rozvody, ty původní byly v šíleném stavu.

Podívejte se na dispoziční řešení před proměnou:

Po proměně:

Při této proměně designéři ctili částečně přání nejmladší Evy, která toužila po vintage stylu. Splnili ho v barvách a doplňcích, jako jsou bílé kožešiny. Nicméně se vyvarovali příliš rustikálního nábytku a doplňku s motivy levandule a podobně. I tak díky kombinaci bílé, šedé a růžové docílili svěžího dívčího pokoje, který má šmrnc a hned tak se neokouká.

A takhle se jednotlivé místnosti proměnily:

Projděte si fotky a porovnejte si proměnu.

Reprízy pořadu můžete sledovat každý všední den v 17.40 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také