Jak se staví sen

10. července 2017 18:30

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu domu v Novém Strašecí (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali obývací pokoj s kuchyní a dětský pokoj pro jednu statečnou rodinu.

Při této proměně jsme předělávali obývací pokoj s kuchyní a dětský pokoj pro jednu statečnou rodinu.

Tak změna je to pořádná! Při proměně v Novém Strašecí stáli designéři téměř před Sofiinovou volbou: proměnit pokoj dospívajících slečen, nebo kuchyni s obývákem, kterou by si užila celá čtyřčlenná rodina, ale přece jen by to bylo více pro babičku s dědou, kteří se starají o své vnučky? Nakonec zvládl tým pořadu Jak se staví sen proměnit oboje: dohromady tak museli během pěti dnů vykouzlit nový interiér na cca 52 m, což je plocha standardního dvoupokojového bytu v paneláku. Naštěstí jsme zde nedělali žádné dispoziční změny, takže nakonec největším soustem byla nová podlaha a osazení nových dveří v kuchyni.

Změna je to tedy zejména ve stylu a pak v mnohem praktičtějším řešení kuchyně, která nyní nabízí vše v jedné místnosti: původně byla lednice na chodbě, trouba byla pod sporákem. Co bylo asi nejhorší, nevešel se sem stůl pro čtyři lidi, takže rodina nejedla pohromadě. Nyní kuchyně nabízí větší pracovní plochu, myčku šíře 60 cm (předtím to byla 40 cm široká myčka), sezení pro celou rodinu.

Podívejte se na dispoziční plán, tím že jsme dispozice neměnili, není třeba plánek původního stavu a současného:

Nové Strašecí půdorys, foto: FTV Prima

Tady detaily návrhu kuchyně:

Nové Strašecí půdorys, foto: FTV Prima

V obýváku designéři otočili sezení, televize je naproti kuchyni, takže ji může sledovat i kuchař či kuchařka. Změnou prošel samozřejmě i pokojík dívek, kde se nejenom vyměnil nábytek, ale vznikla dvě spací patra nad sebou a přibyl další psací stůl.

Změna stylu je samozřejmě do očí bijící. Z nábytku nezůstalo zachováno nic, ale babička s dědečkem si nechali některé své obrázky, což je přirozené. Projděte si fotky – nakoukněte s námi i do ložnice babičky a dědečka a do vstupní chodby domu.

Sdílejte článek
Štítky před a po

Přečtěte si také