Jak se staví sen

10. srpna 2017 20:20

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu dvoupokojového bytu v Kladně

Katka s Petrem stáli před problémem, jak ve dvoupokojovém bytě vytvořit dětský pokoj.

První věc, která člověka v situaci Petra s Katkou napadne, je ta, že nejlepší je byt prodat a koupit si rovnou třípokojový. Tento mladý pár, kterému jsme s proměnou pomohli v pořadu Jak se staví sen, ale žije od výplaty k výplatě, Katka je s malým na mateřské a pár splácí hypotéku na byt. Koupě většího bytu tak nepřicházela v úvahu.

V podobné situaci je řada rodin, přece jen prodej a koupě bytu jsou spojeny s řadou výdajů – provize realitce, daň s prodeje, poplatky na katastru, notáři či právníkovi. Připočtěte k tomu obavu, aby vás kupující či prodávající nepodvedl a výsledkem je čtyřčlenná rodina ve dvoupokojovém bytě. Někdy je důvodem toho, že se lidé rozhodnou těch 15–18 let vydržet i s dětmi v dvoupokojovém bytě (pak se děti stejně odstěhují), prostě obliba konkrétního bytu či místa. V Praze například sestává celé oblíbené sídliště Petřiny z 80 % z dvoupokojových bytů, podobně je na tom příjemná lokalita sídliště Malešice.

Sečteno podtrženo, šli jsme do proměny dvoupokojového bytu v třípokojový, což může být inspirací pro řadu z nás

Katka s Petrem se rozhodli ložnici nechat Matýskovi a v obývacím pokoji vytvořit i ložnici či spací kout. Designéři Marek s Andreou toto řešení posvětili a začali konat. Posunuli příčku mezi obývákem a ložnicí. Matýskovi přesto zůstal dostatečně velký pokojíček. I kdyby mu přibyl bratříček či sestřička, pořád se do pokoje vejdou i dvě děti. Matýskova postel je dlouhá dva metry, tak by se spaní dalo řešit palandou. Pod okno podél zdi by se vešel i druhý dětský stůl. V dětském pokoji designéři nechali původní skříň, pouze jí nechali vyrobit nové dveře, zůstaly i police vlevo od okna. Zařízení je vtipné, praktické, přesně pro malého klučinu.

Obývák zachovali jako jednu velkou místnost. Přece jen to nebyla natolik rozlehlá prostora, aby se dala rozdělit na samostatnou ložnici a obývák s jídelnou. Pak by to byly malé stísněné krcálky. Takto mají rodiče soukromí za polopříčkou, kde se ukrývá dvoulůžko, Petr získal pracovní koutek s počítačem. Obývák s jídelnou zůstal díky televizi odsunuté směrem k ložnici vzdušný.

Podívejte se, jak to v bytě vypadalo PŘED proměnou a PO proměně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také