Jak se staví sen

10. srpna 2017 11:50

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu garsonky v Kbelích

Vladimír nemá příliš velký prostor: obývá garsonku pouhých 27 m².

Kdyby bydlel Vladimír sám, tak by mu jeho garsonka mohla takhle v celku dobře vyhovovat. I ve dvou by se v ní dalo celkem bydlet, jen by se v ní v páru neměl člověk kam zavřít. Ale koneckonců takto žije spousta lidí.

Protože ale Vladimír vychovává ve střídavé péči desetiletou dceru, přestala garsonka vyhovovat dvojici, kde každý má dost jiné potřeby. Když už se designéři pustili do proměny, nemysleli jen na to, aby dcera Mariánka měla svou samostatnou postel, ale aby Láďa mohl v týdnu, kdy je sám, fungovat i jako svobodný chlap. A když už se šlo do proměny, získal Láďa navíc i gauč, který předtím v bytě chyběl.

Zpravidla v takovýchto bytech se nedostatek místa řeší tak, že si lidé pořídí rozkládací gauč. Pak je to ale často kompromis, protože málokdy se dá pohodlně spát na gauči. Proto designéři sáhli po vyklápěcích postelích, nicméně na gauč nerezignovali – ten se v noci šoupne pod stůl u okna. Sám stůl u okna je vtipným řešením pracovní a jídelní plochy. Když se vytáhne ode zdi do prostoru, je z něj vcelku pohodlný jídelní stůl.

Podívejte se, jak to v bytě vypadalo PŘED proměnou a PO proměně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také