Jak se staví sen

24. dubna 2015 16:14

Markéta Zídková

Profil rodiny, které v Kladně vybudujeme sen

Jak funguje rodina vědce? Sledujte v sobotu 25. dubna v 17.35 na Primě.

Raichovi žijí v v kladenském 4+kk. Maminka pracuje jako středoškolská učitelka, tatínek je vědecký pracovník. Oba jsou chemici a seznámili se jak jinak na VSCHT. On byl mladý profesor, ona studentka. Mají spolu dvojčata, dvě holky, kterým je 14 let. A o ně jde. Holky jsou v pubertě a tak se často hádají. Každá je úplně jiná. Navíc spolu tráví většinu dne. Ve škole, mají podobné koníčky a sdílí jeden dětský pokoj. Přáním holek je mít vlastní pokoj. Přičemž každá chce mít pokojíček nový. Problém je, kde vzít na druhý dětský pokoj prostor.

V bytě je sice jeden pokoj, který se přímo nabízí k tomu, aby se v onen vysněný pokojíček přeměnil, ale v současné době je tam pracovna tatínka vědce a jeho pracovna a jak říká maminka trucovna je posvátná. Rodina tedy vymyslela jiné místo pro dětský pokoj a to ložnici rodičů. Z části by byl dětský pokoj, v druhé menší části a současné šatny by byla ložnice rodičů.

Podívejte se, jak to u nich vypadá:

Maminka nezavrhuje ani možnost, že pokud designéři rozhodnou, že vytvoří tatínkovi pracovnu jinde, je možné využít jeho pracovnu. Nedovede si ale představit jeho reakci. Během obhlídky jsme toto téma s tatínkem otevřeli a bylo vidět, že pro holky by udělal všechno na světě. Knihovnu by přesunul, ale nenapadá ho kam. Trvá však na tom, aby jeho knihy zůstaly v knihovně a ne na policích. Prostě musí být v zasklené knihovně, kam se na knihy nepráší. Jinak ke své práci potřebuje místo na počítač a dva monitory, skener a tiskárnu.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Holky jsou takové rozumbrady a s tatínkem to umí. Terezka je spíš po mamince. Upovídaná, veselá. Hraje volejbal a miluje psy – hlavně toho svého, fenku Jessie se kterou dělá agility. Druhé dvojče Anička je spíš po tatínkovi. Stejně jako její sestra hraje volejbal. Krom toho se věnuje lukostřelbě. Nejvíc ze všeho miluje knížky. Hlavně ty fantasy (Divergence), některé čte třeba pětkrát. Chtěla by být překladatelkou. V pokojíčku by si přála gaučích pro případné hosty. A ráda spí nahoře – takže klidně by mohla mít postel v patře. Nejdůležitější je ale polička na knížky. Její heslo pro proměnu je: „Stavím pohodlí před módou“. Tím měla na mysli, že sice potřebuje i prostor na oblečení a nějakou tu holčičí kosmetiku, ale gauč a postel jsou důležitější.

Podívejte se na ukázku:

S holkama je v pokojíčku ještě papoušek. Je obou, a tak se dohodly, že půjde s tou, která získá větší pokojíček.

Terezka potřebuje prostor na sportovní věci. Taky prostor na výrobu korálků. Považuje se za praktickou. Na čem trvá jsou barvy. Miluje jednu pestrobarevnou značku a to by mělo být na jejím pokojíčku znát. Až bude dospělá, chce být fyzioterapeutkou nebo policejní výcvikářkou.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen“ uvidíte v sobotu 25. dubna v 17.35 na Primě.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Kladno

Přečtěte si také