Pořady

22. listopadu 2020 21:02

Markéta Princová

Absolutním překvapením pro starožitníky z pořadu Poklad z půdy bude sbírka 270 vyšívaných obrazů

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 23. listopadu ve 21:35 na Primě.

Absolutním překvapením pro odhadce i starožitníky bude sbírka 270 vyšívaných obrazů, která se nakonec ukáže být až tak rozsáhlá, že se podle nich bude špatně prodávat. Klec na ptáčky z chalupy sice nemá vysokou hodnotu, ale nakonec se o ni starožitníci Pavel a Pavel budou přetahovat. Stříbrná neorokoková cukřenka s klíčkem po babičce je vevnitř ještě zlacená. Svoji majitelku zaskočí svou hodnotou a výtěžek z jejího prodeje jí pěkně přispěje na studia. Čepec z konce 19. století byl dárkem od babičky ke křtinám. Zdobení technikou krumplování (zlatou nití) starožitníky zaujme a nakonec si najde cestu k novému majiteli z jejich řad.

Skutečný poklad visel léta rodičům v obývacím pokoji. Až teď se ukáže, jakou cenu obraz od Vlastimila Beneše z roku 1949 má. A jeho majitel ho rozhodně nedá starožitníkům bez boje.

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v mini aukci.

Sledujte v pondělí 23. listopadu ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také