Pořady

30. října 2020 12:39

Markéta Princová

Misku z blešáku, která předčila veškerá očekávání, a obraz za čtvrt milionu uvidíte v Pokladu z půdy

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 2. listopadu ve 21:35 na Primě.

I obal může být Pokladem z půdy, obzvlášť když se jedná o obal žvýkačky z roku 1902, doplněný o originální krabičku a reklamu. Francouzská secesní skleněná miska z 19. století vyrazí svojí majitelce odhadem ceny dech a vydraží se za částku, která bude stačit na pěknou dovolenou.

Unikátní hodinky ve tvaru kanonu z počátku 20. století měly sloužit jako těžítko. Jejich majiteli, sběrateli hodinek, nakonec ale budou dělat radost i dál. Od gramofonu na kliku i s originálními deskami, který byl dárkem od dědečka, si majitel sliboval vyšší cenu, než mu nabídl odhadce. Starožitníci při aukci budou ovšem nadšení, a nakonec se gramofon prodá za trojnásobek odhadu.

Obraz od Aloise Wachsmana, který je návrhem opony pro divadlo E. F. Buriana, se vystavoval až na jeho posmrtné výstavě v roce 1947. Už odhadní šesticiferná částka majitele zaskočí, a to se prý hodnota obrazů tohoto autora každým rokem znásobuje. Nakonec se obraz prodá za více než čtvrt milionu korun!

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci.

Sledujte v pondělí 2. listopadu ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také