Pořady

16. října 2020 12:46

Markéta Princová

Poklad z půdy: Dědictví předávané z matky na dceru majitelka prodává poté, co se jí narodili tři synové

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Dívejte se v pondělí 19. října ve 21.35 na Primě.

Soška dvou pejsků z duchcovské keramiky je sice zajímavá jedním chybějícím ocasem, ale starožitníky v dalším díle Pokladu z půdy bohužel moc nenadchne. Sonda do minulosti – to je fotografie rodiny Františka Ferdinanda d’Este s věnováním Žofie Chotkové, která ukáže, že obrázek s příběhem může mít poměrně vysokou cenu. Replika historické zbroje bude velkým zklamáním hlavně pro svého majitele, který ji považoval za autentickou – středověkou. Posměšní šátek s evropským jevištěm z doby Napoleonova tažení do Ruska překvapí starožitníky svou zachovalostí. A nakonec se vydraží za sumu, se kterou majitel bude velmi spokojen.

Rodinné dědictví předávané z matky na dceru se rozhodla majitelka prodat poté, co se jí narodili tři synové. Oslnivý náramek z bílého zlata s diamanty briliantového brusu z období první republiky vykouzlí starožitníkům úsměv na tváři. Jeho cena je ale opravdu vysoká – troufne si ho některý z nich vydražit?

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také