Pořady

5. října 2020 12:55

Markéta Princová

Poklad z půdy představí mikrofon, do kterého údajně zpívala Édith Piaf

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 5. října ve 21.35 na Primě.

Skutečným pokladem se ukáže být prsten po babičce osázený safíry a diamanty se starým briliantovým brusem, o který se strhne napínavá přihazovací bitva. Kresba tužkou od Oty Janečka majitele svou odhadní cenou bohužel poněkud zklame. Mikrofon, do kterého údajně zpívala Édith Piaf, vyvolá u starožitníků mnoho dotazů. Ať už je příběh o jeho používání pravda, nebo ne, tento mikrofon je poměrně unikátní kus a má vysokou hodnotu sám o sobě – vydraží ho však nakonec starožitníci? Tajemný mosazný instrument zmate odhadce i starožitníky – jde o pomůcku na zdobení dortů, nebo na klystýr? Ať tak nebo tak, starožitníci se o něj poperou v aukci.

Hodinky bývají v Pokladu z půdy častými exponáty. Tentokrát ale dorazí unikátní zlaté dámské bicí hodinky, jejichž hodnota majitelce vyrazí dech.

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci.

Sledujte v pondělí 5. října ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také