Pořady

25. září 2020 16:13

Markéta Princová

Poklad z půdy přinese hanbaté překvapení a nečekaný kup

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 28. září ve 21.35 na Primě.

Že i tak zdánlivě obyčejná věc denního použití, jako je pásek, může být skutečným uměním, ukáže další díl oblíbeného pořadu Poklad z půdy. Porcelánová váza od Carla Klimta zdobená andělíčky a květy se dědila v rodině po generace. Bude se dědit i nadále, nebo starožitníky v aukci zaujme? Skutečnou kuriozitu, která Janu Rosákovi i starožitníkům vyrazí dech, bude skrývat dřevěná soška svatého Potina. Její dražba bude navíc vskutku humorná!

Všem divákům Pokladu z půdy je jistě známý stálý návštěvník pořadu, pan Standa, který se pokoušel v minulých řadách prodat nejprve sošku koní a poté skicu koní. Nyní přinesl konečně skutečný Poklad z půdy – hodiny z poloviny 19. století, a to ve velmi dobrém stavu.

Závěr epizody si posvítí na francouzskou secesní lampičku ze zlaceného bronzu, jejíž odhadní cena majitelku skutečně zaskočí. Při aukci, která nabere pěkně rychlé obrátky, nakonec ještě usmlouvá daleko větší sumu…

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v miniaukci.

Sdílejte článek
Štítky váza

Přečtěte si také