Pořady

25. října 2018 16:06

Petra Kloidová

Poklad z půdy v pondělí odhalí luxusní hodiny a pořádně drahou slánku!

Co všechno se vám válí na půdě a je to poklad? To se možná dozvíte v pondělí ve 21.30 na Primě v pořadu Poklad z půdy? Jan Rosák vám tentokrát společně s odborníky ukáže porcelánový servis, který je lepší si nechat doma, hodiny, jež štěstí do rodiny nepřinesly, a skleněnou mističku mylně považovanou za slánku.

Poklad z půdy je pořad, který můžete sledovat každé pondělí na Primě ve 21.30.

POKLAD Z PŮDY MŮŽETE SLEDOVAT I ONLINE

Moderátor Jan Rosák přivítá několik zajímavých hostů s ještě zajímavějšími objekty, které mají starožitnou hodnotu. V některých případech jsou návštěvníci překvapeni, jaká je cena, v jiném už přicházejí s jasnou představou, za kolik svůj poklad z půd prodat.

Jednou z návštěvnic, která měla jasně dané priority, byla i paní, která přichází na první pohled s luxusními hodinami starými 200 let. Sama ví, jakou mají asi cenu, a je rozhodnutá dědictví po sestře prodat. Proč? Protože právě tyto hodiny v její rodině způsobily rozkol. Navrhovatel ceny hodiny ohodnotí za 200 000 korun českých? Dostane je návštěvnice pořadu Poklad z půdy?

Solnička, která není solničkou

Další návštěvnice přichází se "solničkou", tedy se skleněnou mističkou, do které léta dávala sůl. Před několika měsíci jí ale kamarádka řekla, že solnička by mohla být dost hezkou starožitností. Odborník v pořadu ji upozorní na to, že mističku celou dobu používala špatně. Mistička je totiž vytvořena pro vajíčko na tvrdo, které se v Rakousku-Uhersku jedlo z boku. Nakolik starožitnost ocení?

Podívejte se na ukázku z pondělního dílu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také