Pořady

9. listopadu 2020 09:08

Markéta Princová

Starožitníci poradili majitelce sbírky per Montblanc, aby ji prodala za hranicemi. Má neuvěřitelnou cenu

Poklad z půdy (11) - upoutávka

Oblíbený pořad Poklad z půdy se po úspěchu předchozích sérií vrací i tento podzim. V páté řadě se mohou diváci opět těšit na moderátora Jana Rosáka a spoustu zájemců a jejich více či méně cenné poklady, které našli nejen na svých půdách. Sledujte v pondělí 9. listopadu ve 21:35 na Primě.

Nejen šperky, ale i schránky na ně mohou mít vysokou cenu. Především tu emoční. Stejně jako krabička na prsten z poloviny 19. století. Sbírka per Montblanc ze zlata a platiny by v zahraničí měla vysokou cenu, naši starožitníci jimi budou nadšení, ale nabídku pro prodávající mít nebudou a doporučí jí, aby je opravdu odvezla prodat za hranice.

Prsten z 50. let, který cestoval z Ameriky do Japonska a k nám do Česka, nakonec zůstane u své majitelky, která na jeho prodej nespěchá. Cartier je vyhlášená značka šperků, ale věděli jste, že vyráběl i věci denní potřeby? Mezi nimi i džbány, z nichž jeden se stane objektem napínavého dražebního souboje mezi našimi starožitníky.

Všechny milovníky moto na závěr jistě nadchne skútr s přezdívkou „prase“, který jeho majitel udržel v původním stavu.

Stejně jako v přechozích řadách v každé epizodě odborníci v doprovodu moderátora Jana Rosáka oceňují pět starožitností od diváků. Tyto tajemstvím zahalené předměty od nich následně mohou koupit experti-starožitníci v mini aukci.

Sledujte Poklad z půdy v pondělí 9. listopadu ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky skútr

Přečtěte si také