Jak na to

4. listopadu 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Jablečný ocet má zázračné účinky a můžete si ho vyrobit i doma

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

První listopadové Vychytávky představí velmi šikovného amatérského truhláře, který je jinak lékařem, a ukáží jeho vlastnoručně vyrobený vychytaný nábytek. Láďova domácí lékárna vás seznámí s úžasnými účinky jablečného octa, který zharmonizuje náš trávicí trakt, má protizánětlivé účinky, podporuje hubnutí a mnoho dalšího. Do pražského Karlína se Láďa vydá za divačkou Mílou na její netradiční závin s játry.

V dílně se Láďa pustí do výroby poličky ze starého šuplíku a rámu od obrazu. Chybět nebude oblíbená Pošta pro Láďu, plná těch nejlepších diváckých výrobků a výpěstků. Divačka Jana ukáže své „ňuňánky“ – hadrové panenky vlastní výroby ze starých látek, punčocháčů a oblečení. Na závěr opět přijdou recepty, tentokrát na sváteční velejemný jablečný perník.

Sledujte v neděli 6. listopadu 2022 v 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také