Jak na to

16. listopadu 2018 11:00

Jak na to, aby se těsto nelepilo na váleček prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Ve své úvodní vychytávce nám tentokráte Láďa prozradí, jaké divy dokáže popel. Kutil Pavel Zeman nám pomůže postavit praktický příruční přístřešek na dřevo ve tvaru pyramidy, ve kterém budeme mít uskladněné rychlé podpalové dřevo. Rozpomeneme si na chuť skvělého a všemi generacemi oblíbeného dortu Míša. A když už budeme u vaření, vzkřísí Láďa také jednu osvědčenou radu našich babiček, díky které se nebude při válení těsto lepit na váleček. Na upoutávku se můžete podívat zde:

Pozornost budeme věnovat i vánoční výzdobě a vyrobíme si vychytanou vánoční dekoraci, kterou nikde nekoupíte – vánoční vílu ze staré krejčovské panny. S odborníkem se poradíme o tom, jak co nejlépe a nejefektivněji vyzrát na generální předvánoční úklid domácnosti. K doplňkům v přírodním stylu dnes přidáme originální šatní ramínka. Okouknout stylové bydlení a nechat se jím inspirovat zajel tentokráte Láďa do samého srdce Českého ráje.

Letošní bohatá úroda vlašských ořechů nahrává tomu, abychom si upekli neodolatelnou ořechovou bábovku. A abychom ji nejen dobře upekli, ale také vyklopili z formy, dozvíme se na závěr ještě jednu babičkovskou radu.

Sledujte v neděli 18. listopadu ve 12.50 na Primě!


Přečtěte si také