Jak na to

22. března 2019 12:45

Jak udělat závěsnou bylinkovou zahrádku? Prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.

Třetí postní neděli, zvanou kýchavná, si spolu s Láďou připomeneme dávné časy a stará řemesla. A protože pro domácnosti našich předků byli zcela nepostradatelní kupříkladu vandrovní dráteníci, podíváme se za uměleckou drátenicí Jitkou Hodaňovou, abychom zjistili, co taková dráteničina vlastně obnáší a jak si vyrobit drátované velikonoční vajíčko. Veronika Fryčová se zase zabývá vytvářením replik starého malovaného nábytku. O trpělivosti při tvorbě by mohl vyprávět také Ditmar Jonát, který lepí ze špejlí úžasné miniatury různých domů, chaloupek či kostelů.

Zeleně není doma nikdy dost, a tak si z obyčejných skleněných lahví vykouzlíme okrasné vázičky na stůl a z prázdných plastových barelů od aviváže zase závěsnou bylinnou zahrádku. Pro zpestření postního jídelníčku si připravíme lilkový tatarák, který můžeme vylepšit natí z česneku pěstovaného v květináči. A na závěr nám Láďa prozradí, jak postupovat při výrobě rýmovníkového sirupu proti nachlazení.

Sledujte v neděli 24. března ve 12.50 na Primě!


Přečtěte si také