Jak na to

2. června 2023 13:10

Gabriela Svoboda

Kouzla Láďovy kutilské říše: Vychytávky, léčivé rostliny a chuťové lahůdky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

První červnová rubrika Šetři s Láďou poradí, jak vychytaně využít slupky z jablek či hrušek. Kutil Pavel předvede své přenosné ohniště z ráfku a nohy od staré kancelářské židle s vychytaným opékacím zařízením, aby nikdo nemusel čekat na buřta. Láďova domácí lékárna se zblízka podívá na kopr a jeho blahodárné účinky. Divačka Petra upeče s Láďou metrový dort podle našich babiček.

V dílně Láďa vyrobí stylový a designový stojan na lahve s vínem ze střešních tašek a latí. Pošta pro Láďu ukáže krásné výrobky a výpěstky od diváků pořadu. Paní Dobroslava se podělí o kouzelné anděly, které vyrábí z polystyrenu, alobalu, lepicí pásky a starých záclon. Na závěr se v kuchyni Láďa pustí do chutného, barevného a rychlého rýžového vývárku.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 4. června 2023 ve 13.10 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také