Jak na to

1. května 2020 13:18

Pavlína Wagnerová

Láďa Hruška ukáže, jak si vyrobíte stojan na kolo ze staré palety

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Jaro je v plném proudu, a tak vám Láďa ukáže, jak lze využít sílu mladých kopřiv a připravit si doma účinný šampon proti padání vlasů. Kopřivy je nejlepší jíst syrové a čerstvě natrhané, proto poradíme, jak si nepopálit při jejich konzumaci jazyk. A až vám Láďa prozradí léčivé účinky zbylého láku z okurek, rozhodně už ho nikdy nevylejete.

Sběratel Pavel vezme Láďu do svého muzea, kde vystavuje starobylé mlýnky, letité váhy a další zajímavosti. U starožitností chvilku zůstaneme a poradíme, jak pečovat o mosazné kousky levně a bez chemie. Tenhle výlet do minulého století se vám určitě bude líbit.

Pokud vám doma v šuplíku leží staré krajkové dečky, s tvořilkou Radkou jim vdechneme nový život a vyrobíme originální dekorativní světlo. Pro starou paletu z dílny budeme mít zase uplatnění v podobě stojanu na kolo. A protože je grilovací sezóna v plném proudu, na závěr nebude chybět ani rychlý a levný recept v podobě hadů na klacku pro malé i velké kuchtíky.

Sledujte 3. května ve 13.10 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také