Jak na to

3. června 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Láďa se opět pustí do výroby a výsledkem bude vychytaný letní servírovací set

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V prvním červnovém dílu, který připadá na Mezinárodní den ptačího zpěvu, se nezaposloucháme jen do ptačího cvrlikání, ale vyrazíme také na návštěvu za divačkou Evou. Ta totiž podobně jako Láďa ráda zachraňuje staré věci a dává jim nový smysl, a tak budeme moci obdivovat její dokonale stylovou domácnost a okoukáme její způsob patinování pomocí šablon a dekupáže. V Láďově domácí lékárně se dozvíme, čím nám může být užitečný kontryhel. V Čelákovicích na nás bude čekat vynikající domácí uzený sýr s různými příchutěmi z udírny Vladislava Štefla.

Starý plech na pečení proměníme v designový podnos a dále si k němu v Láďově dílně přiděláme ze starých vidlí a vysloužilého kuchyňského prkýnka celý letní servírovací set. Do dílny – tentokráte vonící dřevem – nakoukneme ještě jednou a podíváme se, jak v ní divačka Alenka vyřezává dřevěné figurky. Na závěr si uvaříme zdravou a chutnou polévku z kopřivy a dozdobíme ji jedlými květy, Láďa ji stručně nazval: kopřivka na talíři.

Sledujte v neděli 5. června 2022 ve 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také