Jak na to

10. března 2023 13:00

Pavlína Wagnerová

Láďa se pustí do výroby designového stínidla

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Kdo šetří, má za tři. Láďa tak ukáže, že v koši nemusí končit ani sklenice od kávy, a promění je na designové nádoby na skladování potravin. Představí kutila Eugena, který si z kovošrotu vyrobil skvělého pomocníka – ohýbačku na plech. V Domácí lékárně se podívá pod slupku jarní cibulce, ze které vyrobí chutné pesto. Na návštěvě u diváka Dana uvaří králičí srazy – plněné karbanátky z králičího mletého masa.

V dílně Láďa předvede, jak udělat designové stínidlo na lampu z odpadní a vodovodní trubky. Chybět nebude jako vždy Pošta pro Láďu, plná nejlepších výtvorů a výpěstků od diváků. Paní Radana ukáže, jak vychytaně prodloužit život džínovým kalhotám. A na závěr Láďa ukáže recept na retro makovec bez vajec.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen -kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 12. března 2023 v 13.00 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také