Jak na to

20. května 2022 13:15

Gabriela Svoboda

Láďa se s námi tentokrát podělí o recept na oblíbený boršč

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Do moravských Troubek vyrazí Láďa na návštěvu k divačce Soně, která ho nejprve pěkně po moravsku pohostí, a pak mu ukáže úžasné zahradní betonové dekorace, které si sama vyrábí. Krok za krokem si podle jejího návodu vyrobíme betonový pařez, který bude k nerozeznání od pravého. Vylepšit si postavu před létem ještě můžeme stihnout, pokud nyní začneme pravidelně popíjet kmínovou vodu. V Láďově domácí lékárně totiž objevíme účinky kmínu, který podporuje metabolismus a napomáhá spalování tuků. Kuchařskými recepty po své babičce opět zalistoval Zdeněk Gabriel a naservíroval nám lahodný čokoládový nákyp.

Do Láďovy dílny si tentokráte jako stavební materiál odneseme hromadu klacíků a vyrobíme si z nich stylový stojan na víno. S šikovnou paní Gabrielou se naučíme vyskládat mozaiku a touto krásnou technikou pak společně ozdobíme staré štokrle. Na závěr si uvaříme podle Láďova receptu jednu z celosvětově nejznámějších polévek – boršč – v úsporné a rychlé verzi.

Sledujte v neděli 22. května 2022 v 13.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také