Jak na to

15. dubna 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Láďa ukáže, jak si vyrobit velikonočního zajíčka z vrbových proutků

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Sváteční velikonoční díl by se samozřejmě neobešel bez pomlázky, a tak vyrazíme za divákem Mírou do podhůří Jeseníků, který nás naučí uplést pomlázku-stoupačku z patnácti až šestnácti proutků! V Láďově domácí lékárně si uvaříme petrželový vývar a dozvíme se překvapivé zajímavosti o petrželi. Ta sice v receptu od divačky Kláry nefiguruje, ale stejně si na její netradiční vaječné roládě určitě pochutnáme.

Máte pocit, že vám ještě schází něco pořádně vychytaného do velikonoční výzdoby? Vyrobte si s Láďou jednoduchého velikonočního zajíčka z vrbových proutků nebo podle divačky Dany neobvyklé kraslice zdobené cínem. Na závěr si k nedělní kávě zakousneme rychlý a levný trdelník na plech v Láďově podání.

Sledujte v neděli 17. dubna 2022 ve 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také