Jak na to

9. listopadu 2018 12:40

Líbí se vám věnec z korkových zátek? Návod se dozvíte v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V úvodu dalšího dílu nám Láďa Hruška připomene, že bychom rozhodně neměli vyhazovat kávovou sedlinu, která je výborným pomocníkem na vycídění mastného nádobí i jako výživná zálivka na pokojové květiny. Každý touží mít lesklé a zdravé vlasy, a proto dopřejeme svým vlasům péči v podobě domácího olivového šamponu bez konzervantů a chemikálií. Paní Olga Kodajová, která žije napůl v Česku a napůl ve Španělsku, nám prozradí recept na vynikající tradiční španělskou studenou polévku gaspacho. Nejen při vaření polévky se bude hodit Láďova vychytávka na lisování česneku.

Vyrobíme si komodu ze starého šuplíku a paní Morkusová nás bude inspirovat svým bydlením ve stylu Provence. V sérii věnované originálním dárkům pomyslíme tentokráte na táty. A netradiční bude také věnec z korkových zátek či dekorace ze zlatého podzimního listí zakonzervovaného ve vosku. Na závěr doplníme spotřebovanou energii vydatným a chutným jídlem – Láďovou verzí na švýcarské sýrové fondue.

Sledujte v neděli 11. listopadu ve 12.45 na Primě!


Přečtěte si také