Jak na to

3. března 2023 13:00

Gabriela Svoboda

Po odmlce je tu opět Láďa Hruška se svými nápady

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Je tu nová sezóna Vychytávek a s ní nové a skvělé nápady! Ve zbrusu nové rubrice Šetříme s Láďou její autor poradí, jak skvěle využít slupky od brambor. Kutil Dan předvede praktická kamínka, která vyrobil za pár kaček ze starého bojleru. Láďova domácí lékárna poradí, jak rychle zatočit s houserem, a to s pomocí ředkviček! Divačka Hanka se podělí o sto let starý recept na čokobuchtu s minimem surovin a návodem na vážení ingrediencí podle našich babiček.

V dílně Láďa ukáže, jak udělat nápaditou dekoraci z klacků a nařezané kulatiny. Vzniknou unikátní květiny, které vám nikdy neuschnou. Samozřejmě se o nápady a výtvory diváků podělí Pošta pro Láďu. Paní Zdena ukáže, co všechno se dá vyrobit ze starých nepotřebných knih, a spolu s Láďou se pustí do tvorby svícnu. A na závěr přijde další rychlý a levný recept, tentokrát na falešný vlašský salát z květáku.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 5. března 2023 ve 13.00 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také