Jak na to

24. června 2022 13:10

Gabriela Svoboda

Pohledem na vytuněnou autodráhu pookřeje srdce každého kluka malého či velkého

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V posledním červnovém dílu před prázdninovou přestávkou potěší Láďa všechny, kdo v dětství snili o autodráze. Navštíví totiž po více než sedmi letech Zdeňka Bukvaje, který si doma postavil podle své fantazie vytuněnou autodráhu s 10 závodními auty, které říká Grand Prix Velké Přílepy. Kolik zdraví se skrývá v maličkém semínku sezamu, nám Láďa prozradí ve své domácí lékárně. O vlastní recept na výtečný špikovaný hovězí válec se s námi podělí divačka Jaroslava.

V Láďově dílně vytvoříme roztomilou dřevěnou dekoraci do zahrady – prasátko pro štěstí. Ve svém ateliéru pracuje se dřevem také Jitka Jabůrková, která vyrábí půvabné dřevěné domečky. Ty pak rozdává svým přátelům a známým pro radost a nám ukáže, jak na to. Na závěr si uvaříme Láďovu rychlou a levnou variantu legendárního českého pokrmu. Servírovat se totiž budou vychytané smažákové minirolky.

Navíc se dozvíme jméno vítěze soutěže Prima kutil – kategorie muži.

Sledujte v neděli 26. června 2022 v 13.10 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také