Jak na to

8. března 2019 12:55

Recept na kynuté preclíky prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu po zimní přestávce opět každou neděli odpoledne pro vás.

První postní neděle je jako stvořená pro návštěvy, a tak se spolu s Láďou vydáme přímo na audienci do Muzea TGM v Lánech k paní Ludmile Zuskové, sběratelce dobové prvorepublikové módy, a také ke dvěma sochařům: k dřevosochaři Jiřímu Vorlovi a ke kamenosochaři Jaroslavu Čejkovi. Upečeme tradiční kynuté preclíky, jak se na černou či liščí neděli sluší a patří. Navíc oprášíme recept M. D. Rettigové na výtečný moučník s názvem Boží milosti. Láďa nám poradí, jak si předpěstovat letničky a zeleninu v mini pařeništi vyrobeném z plastového boxu.

Pokud se vám nedostává truhlíků, hledejte inspiraci v botníku – i ze starých bot totiž můžete vykouzlit stylový květináč. Jestliže však spíše než parádu hledáte užitek, bude se vám jistě líbit nápad na to, jak si doma za pár kaček vyrobit samozavlažovací květináč z PET láhve.

Sledujte v neděli 10. března ve 12.50 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také