Jak na to

8. června 2018 12:40

Recept na lehkou letní bublaninu prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V úvodní vychytávce nám Láďa Hruška připomene, že kopřivy nejsou jen nepříjemné žahavé býlí, ale také léčivky, a že z nich připravený čaj nám skvěle pročistí organismus, ani nemluvě o kopřivové tinktuře, která prý dokáže hotové zázraky – při její pravidelné aplikaci nám prý přestanou vypadávat vlasy, a začnou dokonce růst! Nejlepším sušákem i aviváží na prádlo je sluníčko, a tak si ukážeme, jak si postavit na zahradě klasický bytelný dřevěný sušák na prádlo. Naučíme se připravovat chutný pečený a zavařený čaj, při jehož výrobě zužitkujeme i ty nejmenší kousky ovoce zcela beze zbytku. Každé kuchyni bude slušet stylová magnetická lišta na nože ze surového prkna.

Užitečné rady, jak pomoci zatoulané kočce, dostaneme od organizace Kočky SOS. A u kočičích princezen zůstaneme i dále – vyrobíme vychytané drbátko pro kočky. Kutilové si přijdou na své u reportáže o zlepšováku na snadné odzrňování kukuřičných klasů. Pokud máte rádi starý nábytek, ale vadí vám, že je přece jen trochu sešlý, nezoufejte, Láďa nám poradí, jak nápaditě ho oživit pouze pomocí bílé barvy a staré záclony. Jako sladkou tečku po nedělním obědě si tentokráte dopřejeme lehkou a vláčnou bublaninu.

Sledujte v neděli 10. června ve 12.50 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také