Jak na to

22. června 2018 12:50

Recept na tvarůžkový tatarák prozradíme v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Léto je v plném proudu, a tak nám Láďa Hruška prozradí, co nám poslouží jako jednoduchá první pomoc při spálení kůže sluncem. Pomoci nám při nejrůznějších zdravotních potížích může také lopuch, a tak se vydáme do lesa na jeho sběr.

Ukážeme si vychytaný stojan na jahody, díky kterému se nemusíte ohýbat, plody nezahnívají, a navíc je sbíráte naprosto čisté. K létu patří barvy i vysedávání venku, a tak nás Láďa navede, jak si vyrobit originální sezení na zahradu či pod pergolu ze starých pneumatik. Ze zbytků betonu zase vytvoříme nápaditý zahradní chodníček s nášlapy ve tvaru listů. A na příště už se dozajista neobejdete bez domácích vlhčených ubrousků. Dnes dojde také na vyhlašování a odměňování Prima kutilů. I jim by se zcela určitě líbila barevná kytice z šišek. A na závěr opět ukonejšíme i své chuťové pohárky a připravíme si výtečný tvarůžkový tatarák, vhodný i pro vegetariány.

Sledujte v neděli 24. června ve 12.50 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také