Jak na to

22. dubna 2022 13:10

Gabriela Svoboda

Staré štafle nevyhazujte, ještě poslouží třeba jako škrabadlo pro kočku

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři, slibuje lidová pranostika začátek teplého počasí. A pokud by se náhodou přeci jen mýlila, nevadí, jako správní kutilové se doma jistě nějak zabavíme. Například výrobou bytových dekorací v oblíbeném vintage stylu, do jehož tajemství nás zasvětila divačka Iva. V Láďově domácí lékárně nasajeme omamnou vůni skořice a poodhalíme alespoň některé z jejích superúčinků na lidské zdraví, především pak na mozek. A omamnou vůni nasajeme i na návštěvě v Plzni u Míry Vobroučka, který nám připraví lahodnou grilovanou sekanou s chilli a sýrem.

Zahálet nebudeme ani v Láďově dílně a vyrobíme si v ní ze starých štaflí multifunkční škrabadlo a odpočívadlo pro kočky. Vytvářením skvostných šperků z droboučkých skleněných korálků se v důchodu baví paní Anna, ke které zavítáme až na samé česko-německé pomezí. A komu z toho všeho vyhládlo, jistě ocení další rychlý a levný recept – tentokráte Láďa zapátral v kuchařských předpisech našich babiček a objevil milionovou polévku, kterou vylepšil celozrnným kuskusem.

Sledujte v neděli 24. dubna 2022 v 13.10 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky skořice

Přečtěte si také