Jak na to

26. listopadu 2021 12:55

Gabriela Svoboda

Tentokrát Láďa navštíví mechové království

Ať už ve své dílně rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní dávno vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Také první adventní neděli zasvětí Láďa návštěvě u kutila, tentokráte v Uherském Brodu u pana Josefa, který se už více než padesát let věnuje vyřezávání ptáčků ze dřeva. V Láďově domácí lékárně vezmeme na milost kopřivu dvoudomou, která se prý může pyšnit až 56 účinky na 56 různých nemocí, a z jejího kořene uvaříme detoxikační čaj. A abychom nepili přes zimu jen čaj, naučíme se vařit pivo a k němu si vyrobíme chutný pivní sýr.

Ze staré dřevěné bedýnky vytvoříme v Láďově dílně praktický pojízdný pořadač na noviny a časopisy, díky kterému si uděláme ve svých oblíbených periodikách perfektní pořádek. V mechovém království divačky Lucky se dozvíme, kde získáme mech a jak ho využijeme na výrobu dekorativních bonsajů. Na závěr nepřijdeme ani o oblíbený rychlý a levný recept, tentokráte na neodolatelné sádlové koláčky.

Sledujte v neděli 28. listopadu 2021 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také