Jak na to

13. května 2022 13:10

Gabriela Svoboda

Umístěte kořenky do police podle Láďova návodu

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Na návštěvu k Hranicím na Moravě se pojede Láďa podívat na něco, co jsme tu ještě neměli! Nádherné červené vozítko Laurinku vyrobil kutil František Částka původně pro svoje děti a vnoučata, a když odrostly, používá ho k odvozu dřeva z lesa. Z kuliček nového koření si v Láďově domácí lékárně připravíme léčivou tinkturu na bolavá kolena nebo unavené a namožené klouby. Pochutnáme si na dobrotě z jednoho hrnce podle receptu paní Marcely, která se v kuchyni, a vůbec v domácnosti, prý vždycky inspirovala svojí tchyní z Bulharska. Můžeme se tedy těšit na spoustu zdravé zeleniny.

Abychom si mohli udělat pořádek v koření, vyrobíme si v Láďově dílně stylovou polici na kořenky ze starého podnosu a zavařovacích sklenic. Ledoví muži jsou za námi, ale než v zahradě zasadíme, vyrobíme si vychytanou podpěru pro rajčata ze starých ráfků a také se poradíme s odborníkem na choroby rostlin, jak zatočit s plísní v zahrádce. Na vlně zdraví a odlehčených zeleninových jídel se svezeme i s Láďovým rychlým a levným receptem na lahodný ředkvičkový salát.

Sledujte v neděli 15. května 2022 v 13.10 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také