návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak uklízejí jednotlivá znamení zvěrokruhu? Kdo dělá největší nepořádek?

Simona Sedláčková , Aktualizováno: 12.03.2021
Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?
Autor: pixabay.com Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?
Snad každý už zažil návštěvu bytu, kde se mu z nepořádku zatočila hlava, ale majitel byl naprosto v klidu a měl pocit, že je všechno v pořádku. Nebo naopak, možná už jste u někoho obdivovali dokonale srovnané knihy na poličce a báli se sednout na gauč, aby se nepokrčil přehoz a nepohnul polštářek… Máte i s vlastním partnerem rozdílný pohled na četnost úklidu a nutnost mít trička ve skříni uspořádaná podle barev? I za vaši pořádkumilovnost nebo naopak bordelářství mohou tak trochu hvězdy. Kdo je největší nepořádník a kdo puntíčkář?

reklama

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani mají k pořádku a nepořádku ve svých věcech vztah jako na horské dráze. Většinou dlouho hromadí bordýlek, nevadí jim poházené oblečení po bytě ani špinavé nádobí v posteli. A pak to přijde… Impulz, který všechno obrátí vzhůru nohama a z nepořádníka se stane na chvíli nadšená hospodyňka. Klíčové je slovíčko „na chvíli“! Pustí se do úklidu pěkně od podlahy a důkladně, do popelnice letí i to, co jim bude za pár dní chybět. Jakmile uklízecí záchvat pomine, vrací se vše do vyjetých kolejí. Židle opět zdobí špinavá trička a v rohu pokoje se krčí krabice, kterou při minulém úklidu už nestihli vytřídit.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci milují vzorně uklizený byt a srovnané věci ve skříních, ale nemají rádi ten proces, který k takovému stavu vede, tedy úklid. Pokud jim uklidí maminka či babička nebo pokud si mohou dovolit paní na úklid, jsou nejspokojenější. Býci si život rádi užívají a uklízení představuje ztrátu času. Záleží tedy na mnoha dalších okolnostech, zda Býci překonají svou pohodlnost a nechuť k úklidu a jejich byt je pak jako ze škatulky. Ovšem nejuklizenější část bytu je u Býků vždy kuchyně.

Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?
Autor: pixabay.com Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Jako všechno ostatní u Blíženců, záleží na momentální náladě a na tom, jakou nohou ráno vstali z postele. Jeden den jim nevadí špinavé nádobí ve dřezu ani neustlaná postel a druhý den se s vervou sobě vlastní pustí do hloubkového úklidu. Nikdy ale nedopustí, aby očekávaná návštěva přišla do nepořádku. Horší už je to s návštěvou neočekávanou.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci milují svůj domov a nikdy by nedopustili, aby jejich bydlení působilo nepořádným a neurovnaným dojmem. Není to tak, že by si v uklízení nepořádku a mytí podlahy zrovna libovali, ale považují to za činnost potřebnou a nezbytnou, a tak k ní také přistupují. Mnohem raději než pořádnému a hloubkovému gruntování se však věnují rychlému srovnání věcí na poličce, odklizení bot z předsíně a výměně suché květiny ve váze za čerstvou. Chuchvalec prachu pod postelí? Ten nikdo nemusí vidět…

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi se věnují daleko důležitějším věcem, než je drobný nepořádek v bytě. Pokud si to mohou dovolit, raději si zaplatí někoho na úklid bytu a sami se pak postarají hlavně o svůj vlastní vzhled. Ten by nikdy nezanedbali! Blíží se návštěva? Každý správný Lev si rychle upraví vlasy a vezme čisté triko a teprve pokud zbude čas, rozhlédne se kolem sebe a poklidí špinavé nádobí i poházené oblečení.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pro Panny je uklízení koníček a odpočinek. Přerovnávání účtů, třídění starého oblečení a cídění vystaveného porcelánu neberou jako práci, ale jako odpočinek, u kterého si zároveň srovnají myšlenky a uklidí v hlavě. Panny milují systém a dokonalou organizaci. Vše je čisté, srovnané a zarovnané, hrnky na poličce i trika ve skříni. Okna se lesknou a z podlahy by se dalo jíst… Jen pozor! Stejnou dokonalost očekávají i od ostatních. Pokud k vám na návštěvu přijde zrozenec ve znamení Panny, tak si buďte jisti, že mu neunikne ani smítko.

Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?
Autor: pixabay.com Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy mají rády především vše krásné, pohodu a klid. V úklidu a pořádku se nijak nevyžívají a druhé podle uklizeného či naopak neuklizeného pokoje nikdy nehodnotí, ale vlastní byt udržují v čistotě a pravidelný úklid považují za nezbytný. Vlastně mají k uklízení ten nejlepší přístup. Rychle uklidit a pak si užívat pohodlí domova.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři milují čistotu a nesnášejí špínu. Jejich byt je jako ze škatulky, podlahy a okna se jen lesknou a nikde ani smítko prachu. Na druhou stranu trochu pracovního nepořádku či chaosu na stole je nerozhází a pracovna občas připomíná skladiště. Ale vždy čisté skladiště! Protože špína u Štírů přímo vyvolává alergické reakce.

Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?
Autor: pixabay.com Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Jestli se někdo vyžívá v kreativním chaosu a nepořádku, pak jsou to právě Střelci. Řád a organizovanost považují za nudu a nablýskané sklenice a hrníčky natočené oušky k jedné straně je rozčilují. Nedokážou pochopit ani puntíčkářsky srovnané věci v cizích bytech. Dokonalost Střelcům leze na nervy ve všech ohledech a rozčiluje je. Naopak, umějí si užívat pohodlí, kdy všechny potřebné věci leží na dosah. Ne ve špíně, ale v drobném či větším nepořádku si přímo libují.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi si na své vzornosti většinou zakládají, a tak přistupují i k úklidu ve vlastním bytě. Uklízení je nebaví jako většinu ostatních, ale mají v sobě zodpovědnost a řád, který je k úklidu přinutí. Kozorozi nesnášejí lenost a sobě na ni nedovolí ani pomyslet. Milují systém a nesnášejí zbytečnosti, které při úklidu letí nemilosrdně z domu.

Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?
Autor: pixabay.com Jak se k úklidu staví jednotlivá měsíční znamení?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Svobodné znamení Vodnáře rádo dopřává svobodu i věcem kolem sebe. Ať si každý a vše leží kde chce. Vodnáři jsou většinou králi všech nepořádníků a uklízení je nebaví ani nezajímá, ba přímo obtěžuje. Na druhou stranu nic nikomu nevnucují, ani nikoho neodsuzují za lásku k úklidu. Naopak! Dokážou ocenit a obdivovat každého, kdo ve svých věcech pořádek má. Jednoduše, každý si má dělat, co chce a co mu vyhovuje.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby jsou snílci, utíkající od reality a nepořádku do vlastních představ a snů, a nepořádek kolem sebe většinou vůbec neregistrují. Není to jejich priorita, ale na druhou stranu existují i Ryby, které úklid považují za relax a při srovnávání knih na poličce nebo trik ve skříni si zároveň rovnají i své myšlenky. Není to pak úklid stylem šup šup, ale poklidný proces, na jehož konci je spokojená Rybka.

Další články o bydlení a znameních zvěrokruhu:

Jaká barva se hodí k vašemu znamení?

Jaká je nejvhodnější barva interiéru pro vaše sluneční znamení?

Houby podle znamení zvěrokruhu.

Jaká houba se k vám hodí podle hvězd? Bedla je ideální pro Ryby, Panna miluje hlívu

reklama

Článek je zařazen v: horoskop , úklid , podle horoskopu , měsíční znamení , jak uklízí , největší bordelář , nepořádník , puntičkář , znamení zvěrokruhu

reklama

Přečtěte si také