Jak na to

7. dubna 2019 12:50

Pavlína Wagnerová

V pořadu Vychytávky Ládi Hrušky navštívíme mimo jiné sbírku rádiových přijímačů

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu každou neděli odpoledne pro vás.

Na Smrtnou neděli se lidé obřadně zbavovali zimy. Svou Moranu můžete letos vynést i vy, ovšem nejprve si ukážeme, jak si ji ze slámy vyrobit. Pokud vám to přijde příliš morbidní, vrhněte se s námi na veselejší tvorbu – oživíme si své dovednosti v ručních pracích a předvedeme si, jak se dělají háčkované hračky. Z betonu si odlijeme stylové velikonoční dekorace – slepičku a vajíčka. K práci by se dobře hodil poslech rádia, a tak navštívíme sbírku zahrnující více než tisíc exemplářů rádiových přijímačů, jejíž majitel, pan Fridrich, je prý od dětství fascinován přenosem informací.

Nezapomeneme ani na zahrádku, kterou obohatíme o mobilní záhon z palety. Spolu s jarním počasím se hlásí i grilovací sezona, a tak vám poradíme s výběrem vhodného grilu. A na novém grilu můžeme rovnou vyzkoušet i nový recept – plněné kuřecí kapsy podle Ládi Hrušky. Sladkou tečkou na závěr pak budou tradiční kynuté velikonoční jidášky.

Sledujte v neděli 7. dubna ve 12.50 na Primě!


Přečtěte si také