Jak na to

19. května 2023 12:55

Gabriela Svoboda

Ve Vychytávkách Ládi Hrušky se dozvíte, jak oplést demižon

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Krabici od bot a ruličku z toaletního papíru promění rubrika Šetři s Láďou ve vychytaný organizér na kabely. Kutil František z Olomouce předvede své demižony opletené bužírkou ze starých kabelů a přidá návod, jak se do toho můžete doma pustit i vy. Láďova domácí lékárna se zaměří na zázvor a tři způsoby, jak může pomoci na bolest v krku, při bolestech zad nebo zahnat depresi. S divákem Milanem se Láďa pustí do výroby perníkových hodin.

Pokud máte doma vzadu v šuplíku nepoužívaný dřevěný váleček, Láďa poradí, jak z něj vyrobit vychytaný podnos na dobroty k televizi. Dojde samozřejmě i na Poštu pro Láďu. Divačka Péťa s Láďou vyrobí kočičí trůn ze špulky od starých kabelů, kterou ozdobí papírovými ruličkami. Na závěr se Láďa podělí o recept na kuskus s mákem a hruškou do skleničky.

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Šetříme s Láďou Hruškou.

Sledujte v neděli 21. května 2023 v 12.55 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky zázvor

Přečtěte si také