Jak na to

29. dubna 2022 13:05

Gabriela Svoboda

Vyrobte si stylovou polici na ručníky podle Ládi

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Jak jinak než prací oslavíme 1. máj! Nejprve se pojedeme podívat na Vysočinu za kutilem Jiřím Mrkvičkou, který si vlastnoručně sestrojil krásného kolibříka neboli malý smykový nakladač s motorem o síle třinácti koňských sil. Následně dáme vale jarní únavě, a to díky jarnímu čaji z listů kopřivy a pampelišky, jehož přípravu si ukážeme v Láďově domácí lékárně. Pro recept na vynikající tatranské kuře se nemusíme vláčet až do slovenských velehor, stačí zajet do Mladé Boleslavi za divačkou Táňou.

Koňské podkovy nám možná přinesou štěstí, ale zcela určitě budou i tou pravou ozdobou stylové police na ručníky, kterou si vyrobíme v Láďově dílně. Začneme se připravovat na nadcházející Den matek a spolu s výtvarnicí Radkou vyrobíme originální 3D obraz ze sušených květin. Na závěr si dopřejeme ananasové potěšení podle Láďova rychlého a levného receptu.

Sledujte v neděli 1. května 2022 v 13.05 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také