Jak na to

20. září 2019 12:45

Pavlína Wagnerová

Vyrobte si vychytané tužky podle Ládi Hrušky

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás po letní prázdninové přestávce zpět – opět každou neděli odpoledne.

V dalším dílu pořadu Vychytávky Ládi Hrušky nám Láďa hned v úvodní vychytávce poradí, jak se zbavit otravných mušek octomilek, kterých není v tomto období ušetřena žádná domácnost. A když už se osvobodíme od jedné nepříjemnosti, zkusme se zbavit i další – pomocí domácího deodorantu podle Vlastičky Libochovské zatočíme s nepříjemným zápachem a zároveň ošetříme jemnou pleť v podpaží. Zavařování se opět dostává do kurzu, a tak se bude hodit recept na jednu opravdu neobvyklou kombinaci: pomerančovo-rajčatovou marmeládu.

Vychytané tužky podle Ládi Hrušky se uplatní nejen u dětí ve školních lavicích, skřítek podzimáček, vyrobený ze dřeva a nasbíraných přírodních materiálů, bude zase chloubou každé podzimní výzdoby. A protože je to skřítek, vešel by se i na minizahradu k panu Suchomelovi, která má sice jen 60 metrů čtverečních, ale najdete na ní úplně všechno! Ze starých novin složíme ekologický košík, který bude mít široké uplatnění doma, v dílně či kanceláři. V soutěži o Prima kutila se bude o umístění ucházet i konstruktér štípačky na dřevo na ruční pohon. Na závěr si s Láďou upečeme bublaninu z jednoho vejce podle sto let starého receptu.

Více inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 22. září ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také