Jak na to

10. listopadu 2019 12:45

Pavlína Wagnerová

Z dýně můžete vyrobit nejen strašidlo, ale také třeba vázu, Láďa Hruška vás to naučí

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

V dalším díle se s Láďou přeneseme do paprikového ráje – na návštěvu k pěstiteli paprik Ondřeji Gurovi, který nám prozradí nejen to, jak úspěšně pěstovat papriky, ale také jak je vychytaně zpracovat a skladovat. Stranou našeho zájmu nezůstanou ani tykve, ze kterých si vyrobíme hned dvě zajímavé dekorace: podzimní vázu z dýně a rozpustilé panáčky dýňáčky. A vedle nich se bude jistě dobře vyjímat i roztomilá sovička z dřevěného polínka. Komu už se výzdoba nevejde na zem, může se přesunout o kus výš, neboť se naučíme zhotovit drhaný závěs na květináč ze starého trička.

Snadný, chutný, rychlý – za pět minut hotový – je čokoládový dezert z mikrovlnky. Naproti tomu realizace domečku v korunách stromů, který postavil kutil Zdeněk Petr pro svá vnoučata, trvala osm let. A na závěr nás čeká ještě jedno sladké pohlaz ení, pochutnáme si na jablíčkových lívancích podle Ládi Hrušky.

Více inspirace najdete také na webu Prima NÁPADY.

Sledujte 10. listopadu ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také