Jak na to

9. září 2022 11:55

Gabriela Svoboda

Barefoot obuv si můžete vyrobit sami. My vám ukážeme, jak na to

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem a Evou Borskou.

Tentokrát ukážeme, co udělat s už vybranými záhony. Byla by přece škoda nechat je ležet ladem! Vysejte na ně třeba zelené hnojení. Eva Borská se tentokrát pod dohledem kutila Pepy Libického pustí v rámci rubriky Minutový manžel – lekce pro ženy do čištění odpadu umyvadla. Zima bude letos nejspíš tuhá, podíváme se proto na možnosti vytápění domu dřevem, provoz a údržbu kotlů na dřevní paliva i možnost, jak ušetřit. Společně si prohlédneme čtyřicetimetrový osázený komín a poradíme, jak podobný princip sázení využít i u vás doma.

S přebytky úrody si teď láme hlavu každý. Představíme proto metodu fermentování, kterou můžete zpracovat mnoho druhů zeleniny a uchovat si je tak na zimní měsíce. Podíváme se za dlouhorohým skotem plemene texas longhorn a zaměříme se na jeho historii, povahu i specifika. Ještě než přijde chladné počasí, pustíme se do výroby barefootových sandálků. A aby bylo, kam je uložit, Na Míru vytvoříme stylový botník se šuplíkem.

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Evou Borskou, Markétou Mayerovou, s hercem a kutilem Mírou Noskem, zahradními experty Ludmilou Duškovou a Honzou Kopřivou, veterinářkou Míšou Riedlovou, zahradníkem Michalem Plundrou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 11. září 2022 v 11.55 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také